Vali ilk olarak şantiye binasında düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı İsmail Akduman, Vali Karahan’a çalışmalar hakkında haritalar üzerinde bilgi verdi. Akduman, sol tüpte yüzde 71 i tamamlanarak 1793 metre , sağ tüpte ise yüzde 65 i tamamlanarak 1645 metre olmak üzere toplamda 3438 metre ilerleme sağladıklarını ve kalan tünel uzunluğunun ise 1602 metre olduğunu kaydetti. Toplantıda ayrıca; Honaz Kaymakamı Zafer Öz, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, Karayolları 2.Bölge Müdür Yardımcısı İsmail Akduman, Karayolları 27. Şube Şefi M. Sait Arıduman ve yüklenici firma temsilcileri de hazır bulundu.

Yapılan bilgilendirme toplantısının ardından Vali Hasan Karahan tünel içinde incelemelerde bulundu. Burada Karayolları 2. Bölge Müdürü İsmail Akduman’ndan tünellerde yapılan çalışmaların teknik boyutları hakkında bilgiler aldı.

Denizli’yi İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya illerine bağlayacak olan çevre yolu ve Honaz Tünellerinin, bu illere seyahat yapan sürücüler için büyük kolaylık sağlayacağına dikkat çeken Vali Karahan, ulaşımın güvenli ve sağlıklı gerçekleştirilebilmesi adına çok önemli bir yatırım olduğunu vurguladı.