İstiklalimizi ve istikbalimizi güvence altına almak için İmam Hatip gençliğini hem nitelik hem nicelik olarak daha da güçlendirmemiz gerektiğini vurgulayan Özkan:" İmam Hatip Camiası bir mektep mensubiyeti veya bir diploma değildir, bir zihniyettir. Yani milli ve manevi değerlerimize bağlı bir mefkuredir" dedi.

İMAM HATİPLERİMİZİN TAŞIDIĞI STRATEJİK ÖNEMİ BİLİYORUZ

Bu toplumun medeniyet değerlerinden beslenen, Müslüman Türk entellektüel yetiştirecek en önemli müessesenin imam hatip liseleri olduğunu ifade eden Özkan: "Bizi biz yapan değerleri yaşatmak ve tarihimizden aldığımız mirası geleceğe çok daha güçlü taşımak İçin İmam Hatip Okullarımızın dünden bugüne taşıdığı stratejik önemi ve değeri biliyoruz. Geleceğimizi inşa eden bu okullara vizyonları ile,  gelecek perspektifleri ile ışık tutan genç Önder yöneticilerimizin İmam hatip okulları için yaptıkları tüm çalışmaları destekliyoruz. Robotik kodlama, teknoloji laboratuvarları ve teknik donanım noktasında ortaya koydukları vizyon imam hatip okullarımızın dengi okullar klasmanında en yüksek seviyeye çıkaracağı açıktır." Dedi.

GÜZEL AHLAKI, GELECEK NESİLLERE AKTARMALIYIZ

 "İnsanlık adına, ülkemizin birliği ve dirliği için en az ilmi bilgiler kadar, İslam dinini ve bunun gereği olarak güzel ahlakı, gelecek nesillere aktarmalıyız" diye sözlerine devam eden Milletvekili Özkan: "Bu görev önce anne ve babalarımıza daha sonra da çocuklarımızı eğiten öğretmenlerimize düşmektedir. Ben, İmam Hatip okullarımızın, bu konuda üzerlerine düşeni layıkıyla yaptığından eminim. "Şüphesiz ki; Bir milletin istikbalini emanet edeceği genç nesillerin iyi yetişmesi o milletin yaşama garantisi demektir. Bu nedenle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın milli ve manevi değerler doğrultusunda yetiştirilmesi büyük bir öneme sahiptir" dedi.

Özkan sözlerine "İslam aleminin ümidi ve ışığı biziz. Bundan dolayı gelecek nesillerimizi milli ve manevi değerlere bağlı çok iyi ve çok güzel bir şekilde yetiştirmeliyiz. Bunun yanında bu okullarımızı nitelik ve nicelik yönünden de güçlendirilmesi lazım. İmam Hatip Okullarının sayısını artıralım ama kaliteden de taviz vermeden artıralım. İmam Hatipten mezun olan hiçbir çocuğumuzun bir yanlışın içinde olmasını asla istemeyiz. Bugünkü toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum" diyerek son verdi.